skip to Main Content
Łukasz

Łukasz

Founder and owner "Tahoe for Life" - komórka organizacyjna na terenie USA

tel. i whatsapp +1 (775) 790 5699
email: kontakt@tahoeforlife.pl

IMG_9948

Anita

Komórka organizacyjna "Tahoe for Life" na terenie UK

tel. +44 792-729-6725
email: kontakt@tahoeforlife.pl

Siedziba "Tahoe for Life"

Stany Zjednoczone, Minden stan Nevada

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza

  USA +1 775 790 5699 (WhatsApp) kontakt@tahoeforlife.pl
  Opis wyprawy

  Kolejna nieokiełznana wyprawa, która pozwoli Wam odkryć Amerykę z innej perspektywy. To na tej wyprawie poczujecie klimat wilków morskich, a także zaznacie wolności umysłu czując powiew wiatru w indiańskich pióropuszach. Gwoździem wyprawy jest niewątpliwie Piracki Festival na wyspie Catalina, gdzie przeżyjecie niepowtarzalną atmosferę, niczym wziętą z planu filmowego „Piraci z Karaibów”. W aurę karaibską wplecie się klimat indiański, gdyż odwiedzimy pięć Parków Narodowych oraz rezerwaty Indian. Odkryjemy moc światowych metropolii: Los Angeles i San Francisco, zasmakujemy nocnej hazardowej rozpusty Las Vegas, a w czasie wyprawy będzie nam towarzyszył nieustannie pozytywny nastrój i uśmiech na twarzy.

  Tak naładowane życiowe akumulatory, z przytupem pozwolą Wam wejść w nadchodzącą zimę… Zaczynamy

  Plan wyprawy

  Dzień 1. Warszawa – Los Angeles, CA

  Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. Przelot do Los Angeles. Na miejscu czeka już polskojęzyczny pilot, a zarazem przewodnik wyprawy, pełen wigoru i sił do pracy, z którym udajemy się na zasłużony odpoczynek do pobliskiego hotelu.

  Dzień 2. Los Angeles

  Plan na dziś to odkrywanie magii ,,Miasta Miłości”, a tu: Beverly Hills – przejazd sławną ulicą Sunset Boulevard, w której zakamarkach znajdują się jedne z najdroższych i najpiękniejszych willi na świecie oraz Rodeo Drive – najdroższa ulica w USA, wzdłuż której rozlokowane są wyłącznie luksusowe sklepy, butiki oraz hotele. W Hollywood  spacerujemy hollywoodzką Aleją Gwiazd, w pobliżu Chinese Theatre, gdzie znajdują się odciski dłoni, stóp, autografy i wpisy prawie 200 postaci związanych z Hollywood. Rzucamy okiem na Kodak Theatre, w którym rozdawane są Oskary. Podjeżdżamy i podchodzimy możliwie najbliżej słynnego napisu HOLLYWOOD; dalej udajemy się do Santa Monica, gdzie oceaniczny klimat wyzwolenia da się odczuć na każdym kroku, a tam przywita nas urocze molo, szeroka, piaszczysta plaża i słońce wijące się pomiędzy palmami. Tutaj kończy się słynna droga „Route 66”… Kolejny punkt tego dnia to miasto Venice Beach – kiedyś kojarzone głównie z zespołem „The Doors” i  lokalną kulturą hipisowską lat 60-tych, potem w latach 70-tych i 80-tych z narkotykami i  przestępczością. Obecnie Venice Beach jest „miksem” hipstersko – artystyczno – skatowego klimatu, z coraz większą ekspansją nowatorskich firm technologicznych, jak chociażby Google. Na nocleg udajemy się w okolice Long Beach.

  Zwiedzamy Zachodnie Wybrzeże USA
  Wakacje W Słonecznej Kalifornii
  Podróże - Zachód USA

  Dzień 3-5. Catalina Island, CA sailing – Piracki Festival

  ,,Shake your pirate booty to live music. Enjoy fantastic gruel & grog (that’s pirate for food & drink). Don your favorite pirate attire and enter the costume contest. Hunt for buried treasure and much more at Buccaneer Days”

   

  „Buccaneer Days” czyli Piracki Festival na wyspie Catalina u wybrzeży Los Angeles, to doroczny festiwal, na który swoimi łajbami przypływają ,,poszukiwacze skarbów” nie tylko z Kalifornii. Ducha Robinsona Crusoe czuć na każdym kroku: malownicze pirackie stroje, muzyka iście karaibska, przepyszne pokładowe jedzenie, rum i oczywiście kalifornijski luz. Jakże by mogło zabraknąć tam Nas?

  Dzień 3. Południowo-kalifornijski poranek, kawa, śniadanie i ruszamy do Long Beach, gdzie na przystani czeka na nas Grześ i jego łajba. Pakujemy piracki ekwipunek i ruszamy na Piracki Festival pod banderą „Jezusa”. Przed nami 22 mile (35 km) które dadzą nam się poczuć jak odkrywcy, do tego towarzyszące delfiny, szum oceanu, słońce i dobre towarzystwo. Czy można w życiu chcieć czegoś więcej? Przed popołudniem dobijamy do portu Avalon, gdzie każdy z Was musi zostać ochrzczony na oceanicznego morsa w miejscowym pubie. Atrakcja fakultatywna dla chętnych – to wypożyczenie golfowego melexa i objazd sceniczną drogą dookoła wyspy. Po południu dopływamy do Two Harbors, zarzucamy kotwicę, schodzimy na ląd i puszczamy się w rytm muzyki ,,morskich rozbójników”. Zabawa może trwać do białego rana.

   

  Dzień 4. Kto rano wstaje, tego nasz Kapitan uczy fachu marynarza. Pacyficzny mikroklimat podnosi nam powieki. Śniadanie organizujemy sami jak na piratów przystało. Dziś dzień relaxu, odpoczynku, kąpieli słonecznych, wypatrywania delfinów, a być może nawet wielorybów podczas żeglowania po oceanie Spokojnym, natomiast dla chętnych trekking po wyspie. Wieczorne przygotowania do zejścia na ląd i ciąg dalszy integracji ze wszystkimi piratami świata. Tańce do białego rana.

   

  Dzień 5. Nic co jest „mega” fantastyczne nie trwa wiecznie, po południu opuszczamy urokliwą Catalinę, wracamy na stały ląd, ładując akumulatory w kalifornijskim słoneczku na dalszą część wyprawy. Wieczorny przyjazd do Riverside i nareszcie noc w hotelu. Oj co to był za weekend…

  Autorskie Wycieczki Do USA
  Wyprawy Do Słonecznej Kalifornii
  Wycieczki Do Słonecznej Kalifornii
  Rejs Na Wyspę Catalina
  Wyprawa Po Oceanie Spokojnym
  Rejs Katamaranem - Los Angeles
  Żagle W Californii
  Rejs Po Oceanie Spokojnym
  Żagle W USA

  Dzień 6. Riverside, CA – Joshua Tree NP –  Kingman, AZ

  Budzi nas pustynny powiew wiatru. Suche powietrze, idealna temperatura, więc szybkie śniadanie i  nie marnując czasu, ruszamy dalej. Dziś czeka nas 330 mil (ok. 500 km) przygody z piaskiem i  jego urokami. W Parku Narodowym Drzewa Jozuego – tak Indianie nazwali występującą tu jukę – w tym miejscu zobaczymy tereny dwóch łączących się olbrzymich pustyń – „wysokiej” pustyni Mojave i „niskiej” pustyni Kolorado, krótki postój w ogrodzie kaktusów Cholla. Przemierzymy ten unikatowy, zapierający dech w  piersiach pustynny krajobraz, zatrzymując się raz po raz – na zrobienie fotki. Ociekający pot sprawia, że naszym marzeniem staje się zimna, rześka kąpiel… Ciśniemy więc busem ku Havasu Lake – na pustyni Mojave, terytorium plemienia Indian Chemehuevi, gdzie zaznamy ukojenia w iście pustynnej scenerii – wskakując do rzeki Colorado. Przejazd do Kingman w Arizonie odcinkiem słynnej „Road 66” nazywanej „Mother Road”, która w latach 30-tych ubiegłego stulecia przeżywała swoją świetność, łącząc Los Angeles i Chicago. Nocleg.

  Autorskie Wyprawy Po USA
  Wyprawa Do Kalifornii
  Wycieczki Do USA

  Dzień 7. Kingman, AZ – Sedona, AZ – Flagstaff, AZ

  Duch Indian Navajo i Hopi towarzyszy nam przez cały dzień zwiedzania Sedony i jej okolic. Zobaczymy tu fantastyczne formacje skalne o dumnej nazwie Navajo Red Rocks, wznoszące się na wysokość ponad 1900 m., majestatyczne kaniony, wplecione w otaczające miasto góry, jedyne tego rodzaju trasy trekkingowe z naszą ulubioną pozycją West Fork Trail, gdzie z pewnością pstryk migawek będzie nadawał rytm naszym krokom. Następną atrakcją będzie park wodny „Slide Rock State Park”, stworzony przez naturę, pokusimy się o trekking naszą ulubioną pozycją Devil’s Bridge trail – naturalnie uformowany most z czerwonego piaskowca, który na pewno jest atrakcją dla tych, którzy bez adrenaliny żyć nie potrafią (atrakcja fakultatywna, zależna od ilości czasu), po czym zobaczymy Chapel of the Holy Cross – wykutą w czerwonych skałach kaplicę. Końcówka dnia to wizyta w małym miasteczku Tlaquepaque, w którym można, a nawet trzeba, rozkoszować się meksykańską kuchnią. Nocleg w Flagstaff.

  Sedona W Arizonie
  Poznajemy Kulturę Rdzennych Indian
  Wyprawa Do Utah

  Dzień 8. Flagstaff, AZ – Grand Canyon (South Rim) – Page, AZ

  Śniadanie, kawa, w zapachu otaczającego nas lasu świerkowego na środku pustyni i ruszamy w drogę, w kierunku jednego z 7 cudów świata natury – Wielkiego Kanionu. Stanąć na jego krawędzi,
  podziwiać jego ogrom i oszałamiające piękno, to niezapomniana przygoda oraz wspomnienie na całe życie. Długość kanionu wynosi 443 km, a jego szerokość waha się od 200 m do 29 km. Maksymalna głębokość kanionu (w Granitowym Wąwozie) wynosi 1,6 km. Dziś czas nas nie goni, więc zostajemy tu do zachodu słońca, który to jest niesamowitym przeżyciem. Dla tych, dla których pasją jest fotografowanie, to prawdziwa uczta. Duch Indian Navajo nakazuje nam rozbić namiot, lecz na nas już czas, na nocleg udajemy się do Page.

  Jeden Z Siedmiu Cudów świata Natury
  Road Trip Po Arizonie
  Wyprawa Po Parkach Narodowych Zachodniego Wybrzeża USA

  Dzień 9. Page, AZ– Antylope Canyon,  Horseshoe band,  Kanab, UT

  Rześki poranek na ochłodę, bo dziś olbrzymia dawka widoków niczym z filmów science fiction.
  Na początek Kanion Antylopy, a to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie dane nam jest odwiedzić w Arizonie. Abstrakcyjne kształty, przez tysiące lat formowane przez wiatr i wodę w  czerwonych skałach, wprawiają w osłupienie. Bajkowe, fenomenalnie oświetlone, niezwykle barwne przestrzenie wewnątrz skał; wszystko to bardziej przypomina gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Pozorną, bo przecież powstałą bez udziału człowieka precyzję tych form można porównać tylko z doskonałością komputerowych renderingów 3D. Gra świateł i kolorów powala na kolana… Prześliczne, zachwycające, wprost niewiarygodne! Czerwień, żółć, purpura, granat – gra świateł we wszystkich możliwych odcieniach. To wprost niewyobrażalne, aby natura stworzyła coś tak pięknego… Ale to dopiero początek wrażeń na dziś. Następnie udajemy się do Horseshoe Bend. W tym miejscu rzeka Kolorado, płynąca od jeziora Powell zatacza łuk o 270° w malowniczym kanionie Glen Canyon, tworząc niepowtarzalny kształt podkowy. To jeszcze nie koniec, bo zwieńczeniem dnia będzie zachód słońca nad mostem Navajo, który przecina rzekę Colorado dalej płynącą do Wielkiego Kanionu. Zapierająca dech w piersiach konstrukcja o długości 277 m, na wysokości 142 m powyżej rzeki Colorado, ulubiona miejscówka ludzi o mocnych nerwach. My na bungee skakać nie będziemy, więc malowniczą drogą „Hwy 89A” ruszamy na zachód. Nocleg do Kanab, UT. Tyle wrażeń, zatem czas na odpoczynek.

  Page - Arizona
  Odkrywamy Arizonę
  Autorskie Wyprawy Po USA

  Dzień 10. Kanab, UT – Zion National Park- Las Vegas, NV

  Rankiem dopiero dostrzegamy jak malowniczo położony jest Kanab. Na nas już czas, do Parku Narodowego Zion poprowadzi nas zjawiskowa droga ,,Hwy 9”. Dwadzieścia trzy kilometry, które biegną przez serce Parku, mogą się okazać podróżą życia, a to dzięki niesamowitym krajobrazom
  w kolorze pomarańczy. Park Narodowy Zion przez mormońskich osadników zwany jest Zion – Syjon, co oznaczało miasto idealne i rzeczywiście w Parku jest jak w Raju – skalne urwiska, wodospady, rzeki. Park ten zbudowany jest ze skał piaskowcowych, które tworzą płaskie stoliwa, kręte kaniony
  i malownicze formy skalne przypominające zamki, iglice i wieże. Teren parku „rozcięty” jest głęboką doliną Rzeki Dziewiczej (Virgin River). Możliwości eksploracji są tu ogromne, pogoda o tej porze roku  jest idealna na trekking, więc plecak, woda i ruszamy na 7,5 km hike ku Angels Landing, znajdujący się na wysokości 1765 m n.p.m., z którego rozpościera się bajeczna panorama parku. Przed nami takie miejscówki jak: Walters Wiggles, Scout Lookout z widokiem na Virgin River czy Touchstone Wall,
  a ponieważ ostatni odcinek trasy to łańcuchy, więc podejmujemy decyzję kto idzie na szczyt Angels Landing, a kto podąża mniej wymagającym West Rim Trail. Zauroczeni, lekko zmęczeni, w drodze powrotnej udajemy się na coś rozgrzewającego do „Bit & Spur Restaurant & Saloon”. To był jeden
  z tych dni „chwilo trwaj”.  Żal opuszczać to miejsce, ale na nas już czas, ruszamy dalej a tam czeka mekka hazardu – Las Vegas  i myślę, że nikomu nic więcej tłumaczyć nie trzeba – dolar na środku pustyni, którego nigdy się nie wygrywa. To miasto nigdy nie zasypia, więc i my puścimy się w wir hazardowej rozpusty, z nadzieją, że nazajutrz wszyscy będą gotowi do dalszej drogi.

  Poznajemy Zachód USA
  Park Narodowy Zion
  Wyprawy Zachodnim Wybrzeżem USA

  Dzień 11. Las Vegas, NV – Death Valley NP – Bishop, CA

  Po ekscytująco cichej nocy i późnym śniadaniu będzie czas na regenerację z aparatem w ręku,
  w naszym domowym zaciszu Vana. Obieramy kierunek – północ. Po drodze czeka na nas pustynna przyroda Death Valley National Park, a w nimDante’s View, z którego rozpościera się piękny widok na całą Dolinę Śmierci, Zabriskie Point, Badwater – to najniżej położone miejsce
  w Ameryce Północnej:  85,5 m. ppm i najwyższą odnotowaną temperaturą powietrza na Ziemi: 56,6°C, dalej Artist Point –  kolorowe wzgórza, gdzie skały wyglądają jakby je ktoś pomalował, a swoje kolory zawdzięczają utlenianiu się różnych metali. Pogoda powinna być cudowna, a budząca się do życia roślinność wprawia nas w osłupienie. Przejazd do Bishop malowniczymi pasmami górskimi. Odpoczynek.

  Wycieczki Do USA
  Dolina Śmierci - USA
  Road Trip Zachodnim Wybrzeżem USA

  Dzień 12. Bishop, CA – Yosemite Valley – Oakhurst, CA

  O poranku ujrzymy przepiękne wschodnie pasmo Sierra Nevada i wtulony w nią granitowy szczyt Mount Whitney 4421 m (14505 stóp) n.p.m., najwyższy szczyt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych. Ruszamy do Parku Narodowego Yosemite, a po drodze firmowa niespodzianka „Wild Willy’s Hot Springs” z panoramicznym widokiem na wzgórza Mammoth Lakes. Kręta autostrada „CA 120” poprowadzi nas do Yosemite Village, a to prawdziwy majstersztyk natury! Tam będziemy podziwiać ogromne ściany Half Dome, granitowe urwisko El Capitan, bajeczne wodospady: Yosemite Falls i Nevada Falls, na których to z pewnością odciśniemy swoja stopę (dla chętnych Łukasz zabierze Was na trekking na sam wierzchołek wodospadów). Uwieńczeniem dnia będzie Glacier Point i zapierający dech w piersiach widok na dolinę Yosemite z wysokości 2 200 m. Nocleg w Oakhurst.

  Wyprawy Po Zachodnim Wybrzeżu
  Zwiedzamy Yosemite
  Autorskie Wyprawy Po USA

  Dzień 13. Oakhurst, CA – Yosemite NP– Martinez, CA

  Wracamy do Yosemite i tam odwiedzamy Mariposa Grove, gdzie zobaczymy najstarsze i największe na świecie drzewa – gigantyczne sekwoje. Reszta dnia to zasłużony odpoczynek na łonie natury. Wieczorem przyjeżdżamy do Martinez, gdzie nabieramy sił przed jutrzejszą eskapadą do San Francisco.

  Podróże Do USA
  Wakacje W USA
  Zachodnie Wybrzeże USA

  Dzień 14. San Francisco, CA

  Można by tu spędzić lata, a i tak nie wszystko ,,ogarnąć”. Skupiamy się więc na „must see”,  na tym, co zobaczyć musi każdy turysta będąc w tym mieście. Pierwsza atrakcja to Cable Car – symbol miasta, tramwaj linowy, którym to mkniemy falowanymi uliczkami ku Fisherman’s Wharf, jednej z największych atrakcji turystycznych SF. Odwiedzimy „Pier 39”, gdzie zobaczymy wylegujące się w porcie, lwy morskie. Następnie, obowiązkowo należy zaliczyć miejscowego specjału – zupę z mięczaków (clam chowder), po czym ulubiony punkt programu naszej wyprawy – wypożyczenie wcześniej zarezerwowanych rowerów i wyruszenie na podbój Golden Gate. Trasa liczy około 8 mil (12 km) i wiedzie przez most Golden Gate do miasteczka Sausalito, skąd barką płyniemy do San Francisco, przepływając w bliskiej odległości od słynnego więzienia Alcatraz. W mieście czekają na nas jeszcze takie atrakcje jak: Ferry Building – dawny budynek portu z 1898 r., Chinatown, FiDi – dzielnica finansowa z 48-piętrowym Transamerica Pyramid, w której wszystko kręci się wokół wielkich pieniędzy i kariery, zobaczymy Tower Salesforce – najwyższy budynek w San Francisco, Union Square – mekka zakupoholików, dalej przejazd rozsławioną krętą Lombard street, wreszcie Ocean Beach, gdzie będziemy próbować złapać ostatnie promienie zachodzącego słońca. Zwieńczeniem dnia jest wizyta na Twin Peaks Summit, miejscu rozkoszy nocnych fotografów, z którego rozpościera się bajeczna panorama San Francisco. Nocleg nieopodal siedziby głównej Marka Zuckerberga.

  Wycieczka Po San Francisco
  Przygoda W San Francisco
  Tajniki Ameryki

  Dzień 15. San Francisco, CA – Airport – wylot do Polski

  W tym dniu, do południa odbędziemy, przejazd pod siedziby Facebook i Google, shopping i powoli pożegnamy się z jednym z najbardziej tolerancyjnych regionów świata, udając się na lotnisko.
  W nadziei, że wkrótce zobaczymy Was ponownie mówimy: „Have a nice trip!”.

  Wycieczki Do Stanów

  Dzień 16. 

  Przylot do kraju

  Plan wyprawy, kolejność zwiedzania oraz czas mogą ulec zmianie z powodu czynników całkowicie niezależnych od nas takich, jak warunki atmosferyczne, korki i inne nieprzewidziane zdarzenia.

  Termin

  29.09 – 14.10 2021

  Czas trwania: 16 dni

  Cena

  $ 3000 $3300

  Max. liczba osób

  9

  Do rozpoczęcia zostało

  Zapisz się!!!


   CENA: 3 000 $

   I rata: 300 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie (możliwość kupienia biletu lotniczego na własną rękę i okazania go do biura Tahoe for Life nie później niż miesiąc po podpisaniu umowy)

   II rata: 2 700 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

   Cena obejmuje:
   1. Opiekę doświadczonego miejscowego polskojęzycznego pilota.
   2. 12 noclegów na trasie wyprawy (hotele 2-3*, pokoje 2 osobowe + 11 american breakfast)+ 2 noce na łódce.
   3. Samochód – VAN do naszej dyspozycji na czas trwania wyprawy, paliwo.
   4. Katamaran lub łódź (w zależności od ilości osób) i rejs na wyspę Catalina.
   5. Wstęp do Kanionu Antylopy.
   6. Wstępy do Parków Narodowych: Death Valley, Zion, Grand Canyon South Rim, Joshua Tree, Yosemite NP.
   7. Wypożyczenie rowerów w San Francisco.
   8. Prom Sausalito, Cable Car – San Francisco.
   9. Opłaty drogowe, mostowe, parkingi, koszty organizacyjne w USA.
   Cena nie obejmuje:
   1. ESTA (14 $) lub Wizy do USA ( 160 $),
   2. przelotu Warszawa– Los Angeles, CA, San Francisco, CA – Warszawa;
   3. ubezpieczenia KL, NNW 50000 EU,
   4. wyżywienia (ok. 20-40 $/dzień) każdy z nas ma swoje gusta kulinarne, dbając o dobro każdego z Was będziemy starać się spełnić wszelkie zachcianki,
   5. Wyżywienia w trakcie pobytu na łódce (sugerowana „zrzutka” na wyżywienie 100 $/cały pobyt),
   6. Śniadania podczas pobytu w Hotel-Kasyno w Las Vegas,
   7. dopłaty do pokoju 1 – osobowego,
   8. wstępu do obiektów poza parkami: muzea, parki miejskie,
   9. atrakcji fakultatywnych podczas wyprawy, atrakcji dla chętnych;
   10. napiwków w restauracjach;
   11. wydatków własnych.
   Cennik atrakcji fakultatywnych:*

   – Golf Cart/ wyspa Catalina – 4 – osobowy 100 $/2h, 6 – osobowy 140 $/2h

   Back To Top