fbpx skip to Main Content
Łukasz

Łukasz

Founder and owner "Tahoe for Life" - komórka organizacyjna na terenie USA

tel. i whatsapp +1 (775) 790 5699
email: kontakt@tahoeforlife.pl

IMG_9948

Anita

Komórka organizacyjna "Tahoe for Life" na terenie UK

tel. +44 792-729-6725
email: kontakt@tahoeforlife.pl

Siedziba "Tahoe for Life"

Stany Zjednoczone, Minden stan Nevada

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza

  USA +1 775 790 5699 (WhatsApp) kontakt@tahoeforlife.pl
  Opis wyprawy

  Sprinter to idealna okazja do poznania skrawka Ameryki w ekspresowym tempie. 6000 km, 9 stanów, 7 Parków Narodowych miasta ikony i oczywiście pozytywny „Vibe”. W wyprawie tej wrót swych uchylą nam: Park Narodowy Bedlands, Yellowestone, Yosemite, Death Valley, Grand Canyon, Arches czy Rocky Mountains. Podczas tej podróży będziemy explorować tereny dwóch pasm górskich: gór Skalistych  i Sierra Nevada; poznamy kulturę Indian w Utah i Arizona; miasta ikony błysną swą magią. Tak różnorodna wyprawa wprawi każdego w pozytywne Vibracje. Pisać można by dalej, ale…. Ruszamy!

  Plan wyprawy
  Road Trip W USA

  Dzień 1. Lake Tahoe – San Francisco, CA – Merced, CA

  Wczesnym rankiem ruszamy do San Francisco. Można by tu spędzić lata, a i tak nie wszystko ,,ogarnąć”. Skupiamy się więc na „must see”,  na tym, co zobaczyć musi każdy turysta. Pierwsza atrakcja to Cable Car-symbol miasta, tramwaj linowy, którym to mkniemy falowanymi uliczkami ku Fisherman’s Wharf, jednej z największych atrakcji turystycznych SF. Udajemy się na Pier 39, gdzie zobaczymy wylegujące się w porcie, lwy morskie. Następnie, obowiązkowo należy spróbować miejscowego specjału – zupa z mięczaków (clam chowder), po czym ulubiony punkt programu naszej wyprawy; wypożyczenie wcześniej zarezerwowanych rowerów i wyruszenie na podbój Golden Gate. Trasa liczy około 8 mil (12 km) i wiedzie przez most Golden Gate do miasteczka Sausalito, skąd barką płyniemy do San Francisco, przepływając w bliskiej odległości od słynnego więzienia Alcatraz. W mieście czekają na nas jeszcze takie atrakcje jak: Ferry Building – dawny budynek portu z 1898 r., Chinatown, FiDi – dzielnica finansowa, w której wszystko kręci się wokół wielkich pieniędzy i karier, z 48-piętrowym Transamerica Pyramid, zobaczymy także Tower Salesforce – najwyższy budynek w San Francisco, Union Square – mekka zakupoholików. Następnie przejazd rozsławioną krętą Lombard street, wreszcie Ocean Beach, gdzie będziemy próbować złapać ostatnie promienie zachodzącego Słońca. Zwieńczeniem dnia jest wizyta na Twin Peaks Summit, miejscu rozkoszy nocnych fotografów, z którego rozpościera się bajeczna panorama San Francisco. Wieczorny przejazd w najbliższe okolice Parku Narodowego Yosemite.

  Dzień 2. Yosemite, NP – Bishop, CA

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych Parków Narodowych na świecie, choć porą jesienną nie obfituje w olbrzymie wodospady, da się na pewno we znaki swoja niezwykłością. Kręta autostrada CA 120 poprowadzi nas do serca parku – do Yosemite Village, to prawdziwy  majstersztyk natury! Na miejscu ujrzymy ogromne ściany Half Dome, granitowe urwisko El Capitan i bajeczne wodospady. Następnie udamy się na Glacier Point i zapierający dech w piersiach widok na dolinę Yosemite z wysokości 2200 m. Tu czujemy nieokiełznaną wolność, a w połączeniu z dziką, jakby pierwotną przyrodą, oddajemy się tej magii bezgranicznie.  Jeśli czas pozwoli, to wrót swych uchyli nam Mariposa Groove czyli najstarsze organizmy na ziemi – Sekwoje. Oh co to był za dzień!!! Nocleg u podnóża najwyższego szczytu kontynentalnych stanów – Mount Whitney 4421 m n.p.m. (14 505 stóp).

  Dzień 3. Bishop, CA – Death Valley – Las Vegas, CA

  Oczy otworzy nam przepiękne wschodnie pasmo gór Sierra Nevada. Śniadanie i ruszamy do Death Valley National Park, a w nim: Dante’s  View, z którego rozpościera się piękny widok na całą Dolinę Śmierci, Zabriskie Point, Badwater – to najniżej położone miejsce w Ameryce Północnej: 85,5 mp.p.m.  z odnotowaną najwyższą temperatura powietrza 56,6°C, dalej Artist Point –  kolorowe wzgórza gdzie skały wyglądają jakby je ktoś pomalował, a swoje kolory zawdzięczają utlenianiu się różnych metali. Wieczorem docieramy do Las Vegas i myślę, że nikomu nic więcej tłumaczyć nie trzeba, dolar na środku pustyni, którego nigdy się nie wygrywa. To miasto nigdy nie zasypia, więc i my puścimy się w wir hazardowej rozpusty z nadzieją,  że nazajutrz wszyscy będą gotowi do dalszej drogi.

  Las Vegas - Nevada

  Dzień 4. Las Vegas, NV – Grand Canyon South Rim – Page, AZ

  Na nas już czas, ruszamy dalej zobaczyć gigantyczną zaporę Hoover Dam znajdującą się na rzece Colorado, która to spełnia funkcję elektrowni. Przed południem stajemy oko w oko z jednym z 7 cudów świata natury – Wielki Kanion Kolorado. Stanąć na jego krawędzi i podziwiać jego ogrom oraz oszałamiające piękno, to niezapomniane przeżycie. Długość kanionu wynosi 443 km, a jego szerokość waha się od 200 m do 29 km. Maksymalna głębokość kanionu  (w Granitowym Wąwozie) wynosi 1,6 km. Dziś czas nas nie goni, więc zostajemy tu do zachodu słońca, który to jest niesamowitym przeżyciem. Dla tych, dla których pasją jest fotografowanie, to prawdziwa uczta. Duch Indian Navajo nakazuje nam rozbić namiot, lecz na nas już czas, na nocleg udajemy się do Page.

  Dzień 5. Antylope Canyon – Monument Valley – Arches NP – Grand Junction, CO

  Rześki poranek na ochłodę, bo dziś olbrzymia dawka widoków niczym z filmów science fiction. Na początek Horseshoe Bend. W tym miejscu rzeka Kolorado, płynąca od jeziora Powell zatacza łuk o 270° w malowniczym kanionie Glen, tworząc niepowtarzalny kształt podkowy. Następnie udajemy się do Kanionu Antylopy – to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie dane nam jest odwiedzić w Arizonie. Jak mawiał aktor John Wayne: „Jeśli nie byłeś w Monument Valley, nie wiesz, jak wygląda Dziki Zachód”. Stawiamy stopy na czerwonym piasku „TséBii’ Ndzisgaii”, jak nazywają to miejsce Indianie Navajo. Przed nami iście bajeczna panorama, taka z amerykańskich produkcji filmowych. Plemię Navajo rządzi się swoimi prawami, o których to nasz pilot poinformuje; musimy pamiętać, że jesteśmy tu gośćmi i dostosowanie się do panujących tu obyczajów jest naszym obowiązkiem… Teraz czas na smaczne śniadanie w lokalnej atmosferze i ruszamy na podbój rezerwatu. Następnie przejazd przez malownicze miasteczko Moab do Parku Narodowego Arches. Na jego terenie znajduje się największe skupisko łuków skalnych na świecie (ok. 2000), w tym najdłuższy na naszym globie łuk Delicate Arch, do którego wybieramy się, podejmując pięciokilometrowy trekking. Po drodze mijamy Wolf Ranch Cabin, oglądając rysunki naskalne Indian Ute. Jeśli czas pozwoli to przed nami takie miejscówki jak Sand Dune Arch, Tunnel Arch czy Pine Tree Arch, gdzie próbujemy złapać ostatnie promienie słońca, po czym ruszamy do Grand Junction na nocleg.

  Dzień 6. Grand Junction, CO – Rocky Mountains NP – Cheyenne, WY – Chadron, NE

  Dziś przygoda z Górami Skalistymi i jego urokami. Park Narodowy Rocky Mountain to jego perełka, a każdy wytrawny podróżnik musi tu choć raz być. Następnie podążamy wschodnią flanką Gór Skalistych, mijając kameralne miasteczka ciszą i uśmiechem usłane, docierając do Cheyenne – stolicy stanu Wyoming, a tam krótki postój pod stanowym Capitolem. Wieczorne „Welcome in Nebraska”. Nocleg w Chadron.

  Dzień 7. Bedlands NP –  Mt Rushmore – Devils Tower – Gillette, WY

  Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Badlands, który w dzisiejszej postaci sprowadza się do krawędzi (The Wall) ciągnącej się przez prerię ponad 150 kilometrów ze wschodu na zachód. Fantastyczne formy pastelowych skał wzdłuż wspomnianej ściany, uformowane przez wodę i wiatr mają kształty wieżyc, zamków, ostrych grzebieni, iglic, tworzą niesamowity, majestatyczny, “księżycowy” krajobraz wzbogacony stromymi żlebami, a wokoło – “falujące morze prerii”…może uda nam się zobaczyć preriowego pieska. WOW. Następnie wizyta pod Mt Rushmore w górach Black Hills, gdzie w skalnym zboczu wykuto słynną gigantyczną rzeźbę przedstawiającą popiersia czterech prezydentów, oraz pomnik wodza Siuksów „Szalonego Konia”, wykonywanego przez kilkadziesiąt lat przez polskiego rzeźbiarza Korczaka Ziółkowskiego – obecnie kończonego przez jego rodzinę. Dalsza droga przez malownicze Czarne Góry  i stan Wyoming do Wieży Diabła – to pierwszy pomnik narodowy w USA powołany do życia przez Theodora Roosvelta  w 1906 roku. Nocleg w Gillette.

  Dzień 8. Gillette, WY – Big Horn – Cody, WY

  Dzień w klimacie „relax na łonie natury”. Przejazd przez malownicze góry Big Horn, obowiązkowy postój na piknik przy wodospadzie Shell Falls, krótki trekking, łapiemy wiat w żagle otoczeni nieskazitelnym pięknem natury. Pełni wigoru udajemy się do Cody, u bramy wjazdowej do Parku Narodowego Yellowstone,  gdzie na „tykającym” superwulkanie spokojnie zasypiamy.

  Dzień 9. Cody, WY – Yellowstone NP – Jackson, WY

  Dziś przygoda w najstarszym Parku Narodowym na świecie –  Yellowstone. Co rusz, za zakrętem wyłaniają się, majestatyczne krajobrazy, bogata flora i fauna, tutaj odczujemy dziki powiew wolności. Gołym okiem podziwiamy jezioro Yellowstone, które znajduje się na wysokości 2376 m n.p.m. i po jeziorze Titicaca jest drugim najwyżej położonym słodkowodnym jeziorem na Ziemi, pooglądamy wodospady i słynny Wielki Kanion rzeki Yellowstone. Zobaczymy liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne, stada bizonów, a przy odrobinie szczęścia może spotkamy niedźwiedzia. Zatrzymujemy się przy najsłynniejszym gejzerze Old Faithful, gdzie czekamy na jego erupcję, a zwieńczeniem dnia jest West Thumb, obszar geotermalny położony nad samym jeziorem Yellowstone. Niektóre gejzery znajdują się pod jego powierzchnią, raczymy wzrok różnorodnością form skalnych, ich kolorystyki i galaktycznego rozkładu. Naszą ulubioną miejscówką jest Black Pool, z krystalicznie turkusową wodą – jest cudnie. Przejazd na nocleg do Jackson.

  Dzień 10. Jackson, WY – Teton NP – Ogden, UT

  Kolejny dzień, kolejne zachwyty – Park Narodowy „Wielkich Piersi” czyli „Tetons”– tak francuscy traperzy nazywali to pasmo wzniesień. Jego obecna powierzchnia wynosi 1255 km². Udajemy się do doliny Jackson Hole, gdzie na pierwszy ogień wskakujemy do gondoli – Aerial Tram, która podczas 10-minutowego „górskiego show” wynosi nas na wysokość 3185 m n.p.m. na szczyt Rendezvous Peak,
  a tu 360° zachwytu nad otaczającą nas rzeczywistością. Podziwiamy Góry Skaliste w paśmie Teton, dolinę Jackson, Park Narodowy Yellowstone, stan Idaho oraz raczymy się rozsławionymi po okolicy goframi w Corbet’s Cabin. To powietrze, ten klimat, ta sceneria sprawia, że czujemy się w czepku urodzeni. Mamy chwilę na medytację, zadumę, osobiste przemyślenia, oddajemy się naturze. Wracamy, odpalamy naszego Hyppie Vana-a, i już po chwili rąbka swej nieskazitelności ukazuje nam  jezioro Jenny u podnóża „Wielkich Piersi”, gdzie łódką przeprawiamy się na jej zachodni brzeg, by zachłysnąć  się malowniczym  trekkingiem  Kaskadowym Kanionem, podążając do Ukrytych Wodospadów – Hidden Falls i Inspiration Point z fantastycznym widokiem na jezioro i równinę za nim. Dlaczego ten park jest z reguły dodatkiem do wizyty w Yellowstone? Tego nie wiemy, ale rychły powrót w te tereny jest nieunikniony. Łezka w oku się kręci opuszczając ten wybryk natury. Czas ruszać na południe. Nocleg w Ogden.

  Dzień 11. Ogden, UT – Salt Lake City – South Lake Tahoe

  Szybkie śniadanie i przejazd do Salt Lake City, stolicy stanu Utah i światowej stolicy Mormonów. Podziwiamy jeden z okazalszych kapitoli w USA, wizyta na Temple Square (Placu Kościelnym) miejscu, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Nowa wiara, nowe możliwości, wiec i my ruszamy dalej na zachód, krótki postój nad jeziorem Salt Lake, którego zasolenie jest 5-krotnie większe od oceanu.. Postój przy słynnym torze Bonneville, gdzie na dnie wyschniętego jeziora bite są rekordy prędkości – 1,227.986km/h pojazdów kołowych. My natomiast mknąc przez pustynne tereny Nevady Chcąc nie chcąc wracamy do domu – Welcome in South Lake Tahoe

  Plan wyprawy, kolejność zwiedzania oraz czas mogą ulec zmianie z powodu czynników całkowicie niezależnych od nas takich, jak warunki atmosferyczne, korki i inne nieprzewidziane zdarzenia.

  Termin

  08.09 – 18.09 2023

  Czas trwania: 11 dni

  Cena

  $ 1500 $1800

  Max. liczba osób

  10

  Do rozpoczęcia zostało

  Zapisz się!!!


   CENA: $1500

   I rata: 300 USD, plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie (możliwość zakupu biletu lotniczego na własną rękę i okazania go do biura Tahoe for Life nie później niż miesiąc po podpisaniu umowy)

    

   II rata: 1200 USD, płatne 30 dni przed wyjazdem

   Cena obejmuje:

   Cena obejmuje:

   1. Opiekę doświadczonego miejscowego polskiego pilota na terenie USA,
   2. 9 noclegów na trasie wyprawy (hotele i pokoje 4 osobowe + 8 american breakfast)
   3. Samochód – VAN do naszej dyspozycji przez 12 dni + benzyna
   4. Wstępy do Parków Narodowych: Bedlands, Yellowstone, Yosemite, Death Valley, Grand Canyon South Rim, Arches, Rocky Mountains
   5. Grand Teton National Park: kolejka górska, prom na jeziorze Jenny,
   6. Antylop Canion tour
   7. Wstęp do Doliny Monumentów
   8. San Francisco, CA: wypożyczenie rowerów, prom, cable car,
   9. Opłaty drogowe, mostowe, parkingi, koszty organizacyjne w USA.
   Cena nie obejmuje:
   1. ESTA ($21) lub Wizy do USA ($160),
   2. Przelotu na trasie Warszawa – USA – Warszawa,
   3. Ubezpieczenia KL, NNW 50000 EU,
   4. Wyżywienia (ok. 20 – 40 $/dzień) każdy z nas ma swoje gusta kulinarne, dbając o dobro każdego z Was będziemy starać się spełnić wszelkie zachcianki,
   5. Śniadania podczas pobytu w Hotel-Kasyno w Las Vegas,
   6. Dopłaty do pokoju jednoosobowego,
   7. Wstępu do obiektów (poza parkami wyżej wymienionymi): muzea, parki miejskie,
   8. Atrakcji fakultatywnych podczas wyprawy,
   9. Napiwków w restauracjach,
   10. Wydatków własnych.
   Cennik atrakcji fakultatywnych:*
   Back To Top