fbpx skip to Main Content
Łukasz

Łukasz

Founder and owner "Tahoe for Life" - komórka organizacyjna na terenie USA

tel. i whatsapp +1 (775) 790 5699
email: kontakt@tahoeforlife.pl

IMG_9948

Anita

Komórka organizacyjna "Tahoe for Life" na terenie UK

tel. +44 792-729-6725
email: kontakt@tahoeforlife.pl

Siedziba "Tahoe for Life"

Stany Zjednoczone, Minden stan Nevada

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza

  USA +1 775 790 5699 (WhatsApp) kontakt@tahoeforlife.pl
  Opis Wyprawy

  Zmęczeni zimą, spragnieni słońca, gorącego piasku i po prostu wakacji. Ta wyprawa da Wam ukojenie pod każdym względem, będzie ona tak egzotycznie urozmaicona, że z pewnością wniesie dużo świeżości i pozytywnej energii do Waszego życia na resztę roku. Zaczniemy od 6-dniowej wizyty na Hawajach, gdzie polinezyjski klimat, piaszczyste plaże, zachody słońca z kokosem w ręku otworzą nam oczy po zimowej hibernacji. Po czym, odkryjemy tajemnice takich miast ikon w USA jak Los Angeles, San Francisco czy Las Vegas. Do tego Parki Narodowe i kultowe atrakcje, doborowe towarzystwo i oczywiście pozytywny Vibe. Odwiedzimy 4 stany, każdy to inna kultura, obyczaje, kulinaria i klimat, każdy z nich dostarczy nam wspomnień do końca życia.

   

  Plan wyprawy
  Wyprawa Zachodnie Wybrzeże USA

  Dzień 1.   Warszawa – Honolulu, Oahu, Hawaii

  Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. Plecak, bikini, uśmiech na twarzy i odlatujemy na Hawaje. 25 godzin lotu robi swoje. Polskojęzyczny rezydent przywita nas na lotnisku w Honolulu ciepłym okrzykiem ALOHA. Transport z lotniska do bazy noclegowej, aklimatyzacja i zasłużony odpoczynek.

  Dzień 2-6.   Oahu, Hawaii

  Hawaje to najmłodszy, pięćdziesiąty Stan USA, położony na archipelagu wysp hawajskich, pochodzenia wulkanicznego, o długości niemal 2500 km, składającego się ze 137 wysp z czego 8 głównych to: Hawaiʻi, Oʻahu, Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Maui i, Niʻihau; oraz niezamieszkana wyspa Kahoʻolawe. Oficjalnie w stanie mieszka 1,2 mln osób, gdzie 6,6 % mieszkańców stanu uważa się za rdzennych obywateli Hawajów (Polinezyjczyków). Największa grupa mieszkańców, około 41 %, to imigranci z Azji lub ich potomkowie, a językiem urzędowym jest angielski i hawajski. Resztę opowiemy na miejscu.

  Kwiecień to idealny czas na „exploracje” Hawajów, kończy się pora deszczowa, więc pogoda jest idealna. Nie jest tak tłoczno jak wakacyjną porą i co za tym idzie ceny są bardziej przystępne.

   

  Dzień 2.

  Dziś całodniowa wycieczka wokół wyspy Oahu, gdzie zobaczymy najpiękniejsze jej zakątki. Zwiedzanie zaczynamy od wjazdu do wnętrza krateru Diamond Head. Przejeżdżamy luksusową dzielnicą Kahala, zatrzymujemy się na takich punktach widokowych jak:  Zatoka Hanauma, Gejzer Halona oraz Makapu’u. Następnie odwiedzamy Dolinę Świątyń, gdzie znajduje się buddyjska świątynia Byodo-In, po czym plantacja i degustacja kawy Kona i orzeszków Macadamia. Przejeżdżamy malowniczą okolicą wzdłuż północnego wybrzeża, a tu słynna plaża Sunset Beach i Laniakea – Plaża Żółwi. Uwieńczeniem dnia jest wizyta na plantacji ananasów firmy Dole, gdzie raczymy się lodami ze świeżo zebranych owoców. Ach…co to był za dzień. Czas na odpoczynek.

  Dzień 3.

  Poranek zaczynamy na sportowo, trekking przez tropikalną dżunglę do wodospadu Manoa, podziwiamy z bliska bujną przyrodę lasów deszczowych strefy podzwrotnikowej. Następnie wyjazd na szczyt góry Tantalus i punkt widokowy z fantastyczną panoramą Honolulu i okolic. Krótka sjesta poobiednia, łapiemy drugi oddech, a dziś wieczorem 2-godzinny rejs po oceanie o zachodzie słońca, a w menu obiad w formie bufetu, tropikalne drinki, występy hawajskie i tańce przy muzyce na żywo. Hawaje to boskie wyspy.

  Dzień 4.

  Po śniadaniu czas na „leżing, plażing, smażing” i czas dla siebie, a w godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji, gdzie poznajemy kulturę archipelagu „trójkąta polinezyjskiego”. Rewia na wodzie, podczas której prezentują się poszczególne archipelagi wysp Polinezji. Wizyta w malowniczym skansenie polinezyjskich wiosek, występy w narodowych wioskach: Samoa, Tahiti, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy, Tonga. Obejrzymy film o życiu w oceanie – w systemie IMAX, na ekranie o wysokości 5 pięter. Hawajska Uczta „LUAU” w formie bufetu z lokalnymi specjałami jak: wieprzowina Kalua, ryba MahiMahi, czy surowy tuńczyk, a następnie wieczorna rewia „Horyzonty”- spektakularny taniec z płonącymi nożami. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, nie myśląc o odpoczynku zasypiamy w naszym przytulnym lokum.

  Dzień 5.

  Dziś dzień plażowania, relaksu i odkrywania podwodnego świata w zatoce Hanauma – słynnym rezerwacie morskim. Podwodny świat Hawajskich wód zadowoli każdego swą kolorystyką. Rafa koralowa, różnorodność tropikalnych ryb, fascynujące kreatury wyłaniające się
  z błękitu i podwodna, kojąca cisza. Wieczorną porą wyspa Oahu tętni życiem, więc i my po zmroku oddamy się jej urokowi. Udajemy się także na plażę Waikiki, gdzie oglądamy nocny pokaz Hawajskiego Hula Dance, Fire Dance. Następnie nocne zakupy, bary, restauracje dopóki nie zacznie Wam opadać powieka.

  Dzień 6.

  Ostatni dzień na rajskiej wyspie to niemała dawka historii. Ruszamy do portu w zatoce Pearl Harbor – bazy wojskowej, w której dla Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się II wojna światowa; następnie odbędziemy rejs statkiem, do miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika „Arizona” przez japońskie samoloty bojowe. Kolejnym punktem zwiedzania będzie centrum Honolulu – stolicy Stanu Hawaje, ze sztandarowymi miejscami, takimi jak: pomnik króla Kamehamehy; jedyny w USA Pałac Królewski Lolani; ratusz i rezydencja gubernatora. Wieczorny transfer na lotnisko, ze łzami w oczach mówimy ALOHA, na pewno jeszcze tutaj wrócimy. Wylot do San Francisco. Have a good flight.

  Kolejność atrakcji dopasowana będzie do lokalizacji miejsca naszego noclegu.

  Dzień 7.   San Francisco, CA – Manteca, CA

  Wczesnym rankiem lądujemy w mieście miłości. Można by tu spędzić lata, a i tak nie wszystko ,,ogarnąć”. Skupiamy się więc na „must see”,  na tym, co zobaczyć musi każdy turysta. Pierwsza atrakcja to Cable Car – symbol miasta, tramwaj linowy, którym to mkniemy falowanymi uliczkami ku Fisherman’s Wharf, jednej z największych atrakcji turystycznych SF – „Pier 39”, gdzie zobaczymy wylegujące się w porcie, lwy morskie. Następnie, obowiązkowo trzeba skosztować zupy z mięczaków (clam chowder), po czym ulubiony punkt programu naszej wyprawy- wypożyczenie wcześniej zarezerwowanych rowerów i wyruszenie na podbój Golden Gate. Trasa liczy około 8 mil (12 km) i wiedzie przez most Golden Gate do miasteczka Sausalito, skąd barką płyniemy do San Francisco, przepływając w bliskiej odległości od słynnego więzienia Alcatraz. W mieście czekają na nas jeszcze takie atrakcje jak: Ferry Building – dawny budynek portu z 1898 r., Chinatown, FiDi – dzielnica finansowa, z 48-piętrowym budynkiem Transamerica Pyramid, w której wszystko kręci się wokół wielkich pieniędzy i karier, Tower Salesforce – najwyższy budynek w San Francisco, Union Square – mekka zakupoholików, przejazd rozsławioną krętą Lombard street, wreszcie Ocean Beach, gdzie będziemy próbować złapać ostatnie promienie zachodzącego Słońca. Zwieńczeniem dnia jest wizyta na Twin Peaks Summit, miejscu rozkoszy nocnych fotografów, z którego rozpościera się bajeczna panorama San Francisco. Nocleg w centralnej dolinie stanu Kalifornia. Nite.

  Dzień 8.   Manteca, CA – Yosemite NP – Bakersfield, CA

  Przed nami bramy jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych tego globu – Yosemite, którego widoki, a w szczególności wodospady powalają z nóg. Ogromne ilość śniegu zalegające w górach Sierra Nevada ograniczą nam aktywność w parku, lecz w dolinie Yosemite którą odwiedzimy na bezdechy narzekać nie będziemy. Naszym oczom ukażą się Bridalveil Fall, Yosemite Falls to standardy. Pokusimy się o krótki trekking do dolnej sekcji wodospadu Vernal, racząc się wspaniałymi widokami przespacerujemy się nad rzeką Merced przecinająca dolinę Yosemite. Lunch w tak doborowym towarzystwie natury będzie smakował wybornie. Będzie błogo, przyjemnie, a nasze głowy będą mega wyciszone kojącym szumem wodospadów. Na nocleg udamy się do Bakersfield, a po drodze zatrzymamy się na obiad w naszej ulubionej restauracji, gdzie dania ugotujemy sobie sami. Ależ to był dzień, hohoho.

  Dzień 9.   Bakersfield, CA – Los Angeles, CA – Riverside, CA

  Szybkie śniadanko w rolniczej części Kalifornii i wbijamy na zjawiskowy Tejon Pass – malowniczy odcinek autostrady Hwy 5, która to ciągnie się od Meksyku po Kanadę. Dzisiejszy cel wyprawy to Santa Monika, Beverly Hills – przejazd sławną ulicą Sunset Boulevard, w której zakamarkach znajdują się jedne z najdroższych i najpiękniejszych willi na świecie oraz Rodeo Drive – najdroższa ulica w USA, wzdłuż której rozpościerają się wyłącznie luksusowe sklepy, butiki oraz hotele. W Hollywood pospacerujemy hollywoodzką Aleją Gwiazd, w pobliżu Chinese Theatre, gdzie znajdują się odciski dłoni, stóp, autografy i wpisy osobistości świata związanych z show biznesem. Rzucamy okiem na Dolby Theatre, w którym rozdawane są Oskary. Podjeżdżamy i podchodzimy możliwie najbliżej słynnego napisu HOLLYWOOD. Powoli aklimatyzujemy się z pustym klimatem podążając na wschód. Nocleg.

  Dzień 10.   Riverside, CA – Joshua Tree NP -Kingman, AZ

  Budzi nas pustynia. Suche powietrze, idealna temperatura, nie marnując czasu, ruszamy dalej. Dziś czeka nas 330 mil (ok. 500 km) przygody z piaskiem i jego urokami. W Parku Narodowym Drzewa Jozuego – tak Indianie nazwali występującą tu jukę – zobaczymy tereny dwóch olbrzymich pustyń – „wysokiej” pustyni Mojave i „niskiej” pustyni Kolorado, które się tam łączą, a następnie krótki postój w ogrodzie kaktusów Cholla. Przemierzymy ten unikatowy, zapierający dech w piersiach pustynny krajobraz, zatrzymując się raz po raz – na fotę. Ociekający pot sprawia, że naszym marzeniem staje się zimna, rześka kąpiel… Ciśniemy więc busem ku Havasu Lake na pustyni Mojave, terytorium plemienia Indian Chemehuevi, gdzie zaznamy ukojenia w iście pustynnej scenerii – wskakując do rzeki Colorado. Przejazd do Kingman w Arizonie odcinkiem słynnej „Road 66” nazywanej „Mother Road”, która w latach 30-tych ubiegłego stulecia przeżywała swoją świetność, łącząc Los Angeles i Chicago. Dobranoc.

  Dzień 11.   Kingman, AZ – Grand Canyon West Rim – Las Vegas, NV

  Nowy dzień – nowe wyzwania, a przed nami Grand Canyon, jeden z siedmiu cudów świata natury. To trzeba po prostu zobaczyć. Skywalk – zbudowany ze szkła (łącznie z podłogą) balkon zawieszony jest 1219 metrów nad ziemią, zobaczymy także Eagle Point, Guano Point i Hualapai Ranch. Setki zdjęć w internecie nie odzwierciedlą rzeczywistego obrazu, to trzeba zobaczyć na własne oczy i zachować to wspomnienie na całe życie. Duch Indian Navajo nakazuje nam rozbić namiot, lecz na nas już czas, bo mekka hazardu czeka. Po drodze zobaczymy gigantyczną zaporę Hoover Dam znajdującą się na rzece Colorado, która to spełnia funkcję elektrowni. Dotrzemy do Las Vegas – myślę, że nikomu nic więcej tłumaczyć nie trzeba – Dolar na środku pustyni, którego nigdy się nie wygrywa. To miasto nigdy nie zasypia, więc i my puścimy się w „wir hazardowej rozpusty”. Good luck.

  Fakultatywna atrakcja dla chętnych po uprzedniej rezerwacji – lot helikopterem nad Grand Canyon.

  Dzień 12.   Las Vegas, NV

  Dzień pełen relaksu, zasłużonego odpoczynku, doładowania baterii czy zakupów, natomiast dla chętnych wycieczka do pierwszego stanowego parku w Nevadzie – „Valley of Fire”. What Happen in Vegas, stay in Vegas ciąg dalszy. Have fun.

  Dzień 13.   Las Vegas, NV – Death Valley

  Dziś całodniowa pustynna przygoda w Parku Narodowym Doliny Śmierci, a w nim: Dante’sView, z którego rozpościera się piękny widok na całą Dolinę Śmierci, Zabriskie Point, Badwater – to najniżej położone miejsce w Ameryce Północnej: 85,5 mppm i najwyższą temperaturą powietrza na Ziemi: 56,6°C, Artist Point – kolorowe wzgórza, gdzie skały wyglądają jakby je ktoś pomalował, a swoje kolory zawdzięczają utlenianiu się różnych metali. Pogoda powinna być cudowna, a budząca się do życia roślinność wprawi nas w osłupienie. W drodze powrotnej do Las Vegas, jeśli czas pozwoli, zajrzymy do kanionu Red Rock. Powoli musimy zacząć myśleć o powrocie do kraju.

  Dzień 14.  Las Vegas, NV – Airport – wylot do Polski

  Poranny shopping, następnie transfer na lotnisko. Wracajcie szybko. Have a good flight.

  Dzień 15.

  Powrót do kraju.

  Plan wyprawy, kolejność zwiedzania oraz czas mogą ulec zmianie z powodu czynników całkowicie niezależnych od nas takich, jak warunki atmosferyczne, korki i inne nieprzewidziane zdarzenia.

  Termin

  06.04 – 20.04 2024

  Czas trwania: 15 dni

  Cena

  $ 3690 $3990

  Max. liczba osób

  10

  Do rozpoczęcia zostało

  Zapisz się!!!


   CENA: $3690

   I rata: 300 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie ( możliwość kupna biletu lotniczego na własną rękę i okazania go do biura Tahoe for Life nie później niż miesiąc po podpisaniu umowy)

   II rata: 3390 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

   Cena obejmuje:
   1. Opiekę doświadczonego polskiego pilota na terenie USA
   2. samochód – VAN do naszej dyspozycji na czas wyprawy, paliwo, opłaty drogowe, mostowe, parkingi.

   Hawaje

   1.  5 noclegów w apartamencie lub domu z pełnym wyposażeniem
   2. wstęp do Centrum Kultury Polinezyjskiej
   3. wstęp / plantacja ananasów firmy DOLE
   4. wstęp / świątynia Byodo-In
   5. wstęp / plantacja kawy Kona i orzeszków Macadamia
   6. wstęp do muzeum Pearl Harbor
   7. rejs na zachód słońca – Star of Honolulu – Sunset Diner Cruise
   8. sprzęt do snurkowania i wstęp do zatoki Hanauma

    Zachód USA

   1. 7 noclegów na trasie wyprawy ( hotele 2-3*/ pokoje 2 osobowe + 4 american breakfast)
   2. Wstępy do Parków Narodowych: Death Valley NP, Grand Canyon NP West- Skywalk, Joshua Tree NP, Yosemite NP
   3. San Francisco, CA : wypożyczenie rowerów, prom, cable car
   4. koszty organizacyjne w USA
   Cena nie obejmuje:
   1. ESTA ( $21 ) lub Wizy do USA ( 160 $),
   2. Przelotu na trasie Warszawa– Honolulu, Honolulu – San Francisco, Las Vegas – Warszawa,
   3. Ubezpieczenia KL, NNW 10000 EU (ubezpieczenie we własnym zakresie),
   4. Wyżywienia (ok. 20-40 $/dzień) każdy z nas ma swoje gusta kulinarne, dbając o dobro każdego z Was będziemy starać się spełnić wszelkie zachcianki,
   5. Wyżywienia w trakcie pobytu w domu na Hawajach (sugerowana „zrzutka” na wyżywienie 30 $),
   6. Śniadań podczas pobyty w Hotel-Kasyno w Las Vegas,
   7. Dopłaty do pokoju jednoosobowego,
   8. Wstępu do obiektów (poza parkami wyżej wymienionymi): muzea, parki miejskie,
   9. Atrakcji fakultatywnych podczas wyprawy jak: scuba diving, surfing, przejażdżka na bananie wodnym, parasaling, skutery wodne (Hawaje), obrotowa gondola (Palm Springs), lot helikopterem nad Wielkim Kanionem Colorado (cennik planowanych atrakcji poniżej),
   10. Napiwków w restauracjach,
   11. Wydatków własnych.
   Cennik atrakcji fakultatywnych:*

   Zachodnie Wybrzeże USA:

   • Obrotowa Gondola ( Palm Springs ) – $30
   • Lot Helikopterem na Grand Canyon – $300

    

   *Uwaga: cennik atrakcji fakultatywnych uwzględnia ceny z poprzedniego sezonu tj. 2023

   Back To Top