Lake Tahoe – perła gór Sierra Nevada - Lassen Peak
skip to Main Content
Łukasz

Łukasz

Founder and owner "Tahoe for Life" - komórka organizacyjna na terenie USA

tel. i whatsapp +1 (775)313-1456
email: kontakt@tahoeforlife.pl

IMG_9948

Anita

Komórka organizacyjna "Tahoe for Life" na terenie UK

tel. +44 792-729-6725
email: kontakt@tahoeforlife.pl

Siedziba "Tahoe for Life"

Stany Zjednoczone, Minden stan Nevada

Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza

  USA +1 775 313 1456 (WhatsApp) kontakt@tahoeforlife.pl
  Lake Tahoe – Perła Gór Sierra Nevada

  Sie macie ludzie …..

  Bardzo tu głośno o Lake Tahoe, więc może przedstawię kilka faktów, które na pewno rozbudzą Waszą wyobraźnię.

  Lake Tahoe to prehistoryczne (szacowane na 2 miliony lat)jezioro w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych, na granicy Nevady i Kalifornii, perła pasma górskiego Sierra Nevada rozciągająca się od doliny Kalifornijskiej na zachodzie po Wielką Kotlinę na wschodzie. Spektakularnie położone, w malowniczych górach na wysokości 1899 m n.p.m. o powierzchni 497 km², jest drugim co do głębokości jeziorem w Stanach Zjednoczonych 501 m. Ilość wody w jeziorze to ok. 39 trylionów galonów (jeśli wylalibyśmy wodę z jeziora na terytorium Polski to bylibyśmy podtopieni na ok. 50 cm). Obwód linii brzegowej to 116 km, długość 35 km, szerokość 19 km, natomiast sama droga wokół jeziora to bajka sama w sobie, skaliste zbocza, cudowne górskie widoki, wodospady, dzika przyroda, turkusowa woda, My i oczywiście słońce które to świeci ok 270 dni w roku. Przeciętne opady śniegu u podstawy jeziora to ok. 320 cm, natomiast wysoko w górach to ok. 1520 cm, o tak… 15 metrów śniegu w Kalifornii !!! Jezioro Tahoe „zasilane” jest przez topniejący wiosną śnieg, posiada 63 dopływy z tylko jednym ujściem w rzece Truckee, dalej przepływającej przez mekkę hazardu północnego stanu Nevady – Reno, kończąc swój bieg ujściem w jeziorze Pyramid na pustyni. Temperatura wody to ok. 5 stopni Celcjusza porą zimową, do ok. 20 stopni Celcjusza w Sierpniu. Czystość wody jeziora w 99,994%, dzięki czemu jest jednym z najczystszych dużych jezior na świecie. Dla porównania, komercyjnie destylowana woda ma czystość 99,998%. Najwyższy szczyt dookoła jeziora to Mount Tallac, o wysokości 2968 m n.p.m.. 2/3 powierzchni jeziora znajduje się w Kalifornii, natomiast 1/3 w Nevadzie. Trzy miliony turystów odwiedza Lake Tahoe każdego roku, dla porównania Park Narodowy Yellowstone odwiedza 2.7 miliona turystów.

  Położone w południowo-wschodniej części jeziora miasto South Lake Tahoe w tym rejonie (w stanie Nevada) tętni życiem do późnych godzin nocnych, jako, że zgodnie z prawem Nevady, hazard tu jest legalny, znajdują się tam liczne kasyna, które zawsze przyciągają miłośników dobrej zabawy do białego rana. Po przeciwnej stronie jeziora znajduje się natomiast miasteczko Tahoe City w Kalifornii,  bardziej ciche i kameralne, z którego to mamy raptem parę mil do wioski Squaw, w której w 1960 r.odbywała się olimpiada zimowa.

  Warto odwiedzić Lake Tahoe o rożnych porach roku, bo napewno zimowe uroki tego miejsca będą zupełnie inne niż na wiosną czy latem. Niewątpliwie jest to raj dla ludzi kochających aktywny wypoczynek, kwiecień-październik to: rowery, trekking,camping i sporty wodne, listopad-marzec to czas dla ludzi co bez śniegu żyć nie mogą. Serio? jednym słowem: nieograniczone możliwości!!!!!

  Dojazd do Lake Tahoe nie jest skomplikowany, zakładając, że akurat wtedy nie pada intensywnie śnieg, mamy kilka opcji w zależności od kierunku z którego będziemy jechać, i tak;

  1. Najwygodniej przylecieć na międzynarodowe lotnisko Reno-Tahoe International Airport
   i wypożyczyć auto, którym to w 45 minut zawitamy do Lake Tahoe. Udając się na północne krańce jeziora, najlepiej wybrać drogę Hwy 431 (Mt Rose highway), bardzo krętą
   i wymagającą, ale za to bardzo widowiskową, która poprowadzi nas do miasteczka Incline Village u podnóży jeziora (ok. 53 km). Najszybszą trasą do Tahoe City będzie autostrada stanowa Hwy 80, która udajemy się na zachód, a w miejscowość Truckee obieramy kierunek Tahoe City (ok. 54 km). Jeśli natomiast z lotniska udajemy się do South Lake Tahoe, obieramy kierunek południowy autostrada Hwy 580 south, po czym mijając Carson City wjeżdżamy na autostradę Hwy 50, prowadzącą do South Lake Tahoe (ok. 95 km) .
  2. Jeśli udajemy się do Lake Tahoe z San Francisco, to obieramy autostradę Hwy 80 east. Chcąc dojechać na północny brzeg jeziora (Tahoe City), w stolicy Kalifornii – Sacramento kontynuujemy podróż autostradą Hwy 80, kierunek Reno. Gdy już dotrzemy do miasteczka Truckee w górach Sierra Nevada obieramy kierunek  Tahoe City (ok.320 km). Natomiast gdy nasz cel to South Lake Tahoe, w Sacramento zjeżdżamy na autostradę Hwy 50, w kierunku South Lake Tahoe. Odlegość  San Francisco – South Lake Tahoe(ok. 300 km).
  3. Gdy natomiast zmierzamy do Lake Tahoe od południa np. Parku Narodowego Yosemite, opuszczając go wschodnią flanką Tioga Pass, docieramy do autostrady Hwy 395 udając się na północ. W miasteczku Minden w stanie Nevada kierujemy się na drogę Hwy 207 ( Kingsubry Grade). Minden – South Lake Tahoe (32 km).

  Baza noclegowa w Lake Tahoe jest ogromna. Apartamenty, czy domy do wynajęcia na dłuższy czas, polecamy rezerwować na AIRBNB bądź VRBO, krótszy pobyt warto spędzić w hotelach, których jest mnóstwo, a wakacyjną porą, świetnym rozwiązaniem są pola namiotowe. Zachęcamy do rezerwacji
  z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż w sezonie Lake Tahoe przeżywa najazd turystów z całego świata.

  Wszystkich głodnych przygód oraz pragnących ujrzeć spektakularne widoki, zapraszamy w nasze domowe, skromnie progi.

  Tahoe for Life team

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Lake Tahoe – perła gór Sierra Nevada

  Back To Top